Dan sigurnijeg interneta

Svake veljače udruženje INSAFE/INHOPE uz potporu Europske Komisije organizira Dan sigurnijeg interneta kojemu je cilj promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, posebice među djecom i mladima. Svake godine na drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca tisuće ljudi diljem svijeta se udruže kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima žele podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu.

Tema ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta je „Zajedno za bolji Internet“.

Učenici nižih i viših razreda topličke škole  na nastavi  informatike uključili su se  u obilježavanje ovog važnog datuma. Dan sigurnijeg interneta obilježen je  kao eTwinning aktivnost. Viši razredi  gledali su različite edukativne video lekcije koje su analizirali i kritički promišljali o njima, a niži razredi  izrađivali su digitalne plakate na temu sigurnijeg interneta.

Digitalne plakate možete pogledati na sljedećoj poveznici: https://app.bookcreator.com/read/ffgHWXWWQoqEFerRRRsKpA/42pUBqfRQdu89MfFhdlCQA?from=editor

objavio: Igor Derdić   datum: 24. 2. 2021.