Radionica izrade starinskih igračaka

U četvrtak, 28. travnja 2022. topličku školu posjetio je poseban gost. Gospodin Božo Čavlek pripremio je za učenike  radionicu izrade starinskih igračaka od prirodnih materijala.

U radionici su sudjelovali učenici 4. b razreda zajedno s  učiteljicom Biserkom Bešenić. Od bazgove kore gosp. Čavlek demonstrirao je izradu truba, a nakon toga  učenici su na izrađenim trubama imali priliku isprobati svoje glazbeno umijeće. Bazgovo drvo poslužilo je i za izradu prskalice za vodu, drvenog pištolja kojem su metci bili zrna kukuruza, luk, strijele i koplja.

Učenici su sa zanimanjem promatrali i upijali sve što im je gosp.  Čavlek govorio, a na kraju radionice u kojoj su aktivno sudjelovali s radošću su prionuli na igru novoizrađenim igračkama. Mašte, radosti  i kreativnosti u igri nije nedostajalo, a najviše ih je zabavila igra kauboja i Indijanaca.

Svi su se složili kako bi opet rado ugostili gosp. Čavleka jer su sigurni da njegove spretne ruke kriju pravu rapsodiju vještina i ideja koje bi voljeli vidjeti.

Tekst: Martina Kos  - Grabar

Fotografije: Biserka Bešenić i Martina Kos - Grabar

objavio: Igor Derdić   datum: 5. 5. 2022.