Obilježavanje zahvalnosti za plodove zemlje;Toplički učenici posadili luk u vrtu i maćuhice u Mednom vrtu

Tijekom prošlog tjedna, a u okviru obilježavanja zahvalnosti za plodove zemlje, učenici 8.b zajedno su sa svojom razrednicom Ivančicom Svetec posadili 11 kg zimskog luka u školskome vrtu. Gredice za sadnju pripremili su spremači škole.

Inače, svaki razred u školi ima svoju gredicu u „Vrteku“ za koju će se brinuti tijekom godine kako bi zaštitili i uzgojili svoje biljke.

Osim gredica, u vrtu se spremači i učenici škole brinu i o biljkama u plasteniku. U plasteniku se sada brinu o kelju i salati, a posijan je još i špinat te grašak.

Ljetos je iz školskog vrta ubrano 250 kg luka, a sve povrće se koristi za kuhanje u školskoj kuhinji i za potrebe Učeničke zadruge.

Osmaši su se također pobrinuli da uljepšaju „Medni vrt“ pa su posadili maćuhice u spiralne drvene posude koje je, uz ekoučionice (drvene stolove i klupe), izradilo tehničko osoblje škole. „Medni vrt“ krase i edukativne ploče o pčelama.

Osim što učenici uživaju u aktivnostima na otvorenom i razvijaju pozitivne stavove o okolišu i radu u prirodi, učenici su fizički aktivni što je izrazito važno za očuvanje zdravlja u vrijeme epidemije.

Tekst: Sanja Habek

objavio: Igor Derdić   datum: 24. 10. 2021.