Učenicima njemački veleposlanik dodijelio jezične diplome

Učenici 8.a razreda OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića iz Varaždinskih Toplica sa svojim voditeljima posjetili rezidenciju njemačkog veleposlanika Hansa Petera Annena u Zagrebu.

Povod posjeta bila je dodjela jezičnih diploma za položen A2 stupanj poznavanja njemačkog jezika prema Europskim referencama.

Voditeljica programa Deutsches Sprachdiplom (DSD), Mara Malenica, objašnjava koliko je važna ova diploma za učenike topličke škole.

- Cilj ovog programa je kod djece razvijati zainteresiranost i želju za učenjem jezika jer smo mala država koja ulazi u Europu pa je znanje stranih jezika nužno za zajedničku suradnju - objašnjava Malenica.

Od početnih osam škola koje su se uključile u projekt, jedino su osnovne škole iz Varaždinskih Toplica, Ludbrega i Krapine provele projekt Njemačke jezične diplome.

objavio: Ana Vnučec   datum: 18. 6. 2013.