Viši razredi topličke škole pogledali predstavu Postolar i vrag

U utorak, 23.travnja 2024., učenici viših razreda u školskoj su dvorani pogledali predstavu poznatog naslova koju predstavlja Kazalište „Smješko“. Omiljena Šenoina povjestica „Postolar i vrag“ izvedena na moderan način pokazala je učenicima kako i čitanje starijih djela pisanih arhaičnim jezikom može biti zanimljivo.

Da su učenici ovu duhovitu predstavu, u režiji Ivane Boban i izvedbi glumaca Danijela Radečića (profesor/postolar), Korane Ugrina (Rita/vrag) i Andrije Nazlića (Karlo/sin), dobro prihvatili, dokazao je gromoglasan pljesak na kraju predstave.

Osim što su se zabavili, gledajući predstavu, učenici su mogli izvući vrlo važne životne pouke te promisliti o tome koje životne vrijednosti su danas ljudima bitne. Učenike su posebno dojmili poznati Šenoini stihovi koje su ovaj put čuli u repu, stoga su im i poruke koje donosi predstava bile bliže.

Učenici su u predstavi vidjeli kako je profesor Hrvatskog jezika potaknuo svoje učenike da čitaju lektiru i tog „Postolara i vraga“, a sigurni smo da su i naše učiteljice, gledajući predstavu, dobile neke nove ideje kako bi učenike potaknule na čitanje.

Tekst: Sanja Habek (Novinarska skupina)

Fotografije: Zlatko Čmigović, Sanja Habek

objavio: Igor Derdić   datum: 24. 4. 2024.