INFORMACIJE ZA RODITELJE - VREDNOVANJE I OCJENJIVANJE UČENIKA

Poštovani roditelji! Evo nekoliko ključnih informacija za Vas vezano uz vrednovanje i ocjenjivanje učenika na koje nas je uputilo Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

• U prvom planu treba biti dobrobit učenika koje kvalitetnim povratnim informacijama treba poticati na učenje, pritom je ocjenjivanje u drugom planu.

• Roditelj treba osigurati i postaviti djetetu pravila škole u kući i odrediti vrijeme za učenje i izvršavanje školskih obaveza.

• Roditeljska je uloga poticati dijete da samostalno odrađuje sve zadatke i ohrabriti ga da se za sve nejasnoće obrati učitelju.

• Odgovornost je roditelja da pomognu djetetu – ali ne i raditi umjesto njega. Nikako nemojte pisati radove, domaće zadaće i rješavati zadatke umjesto djeteta.

• Svi učitelji naše škole ovaj će tjedan izraditi svoje planove vrednovanja i ocjenjivanja. Nakon toga, dati ćemo vam konkretnije informacije što i kako su učitelji isplanirali vrednovati i ocjenjivati.

• Vrednovanje se u ovim okolnostima neće oslanjati isključivo na poznavanje sadržaja kao glavnog pokazatelja znanja. Učitelji će sada obratiti pažnju i na druge elemente vrednovanja, kao što je npr. aktivnost učenika ili izrada nekog složenijeg zadatka.

• Ovaj tjedan ćemo vam poslati i anketni upitnik u kojem ćemo vas zamoliti za povratne informacije o nastavi na daljinu. Želimo čuti Vaš glas i u skladu s time planirati neka rješenja kako bismo dodatno unaprijedili i svima olakšali nastavu na daljinu.

S poštovanjem,
                                                                  Valentina Bolčević Novak, pedagoginja

objavio: Igor Derdić   datum: 6. 4. 2020.