OBAVIJEST RODITELJIMA DJECE DORASLE ZA UPIS U PRVI RAZRED OŠ

Dana  3. lipnja 2020. (srijeda) s početkom u 13.30 sati  u OŠ A. i I. Kukuljevića V. Toplice obavljat će se utvrđivanje zrelosti za upis u 1. razred OŠ šk. god. 2020./2021.

Molimo roditelje čijoj su djeci utvrđene bilo kakve razvojne/zdravstvene teškoće da o postojećoj teškoći donesu stručno mišljenje ili nalaz.

Također, ukoliko dijete nije polazilo predškolski program u V. Toplicama, molimo roditelje da donesu mišljenje predškolske ustanove koju je pohađalo s osvrtom na djetetovo funkcioniranje.

Ostalu dokumentaciju nije za sada potrebno donositi.

Roditeljima će telefonskim putem biti javljeno vrijeme u koje dovode dijete u školu. Molimo roditelje da se pridržavaju javljenog im rasporeda te da djecu dovode na ulaz kod knjižnice!

Također molimo roditelje da se prilikom dovođenja djeteta pridržavaju sljedećih uputa obzirom na aktualnu situaciju s pandemijom COVID-19:

- poželjno je da dijete sa sobom donese svoju olovku (običnu grafitnu)

- voditi brigu o fizičkoj udaljenosti s drugim roditeljima i djecom (najmanje 1.5 m)

- roditelji ne ulaze u prostor škole

- roditelji i djeca s povišenom tjelesnom temperaturom i/ili respiratornim smetnjama te sumnjom na zarazu COVID-19 trebaju odgoditi dolazak.

Mjere koje će škola poduzeti su sljedeće:

- prilikom ulaska u ustanovu i izlaska djeca će dezinficirati ruke

- po ulasku u ustanovu zadužene osobe-djelatnici škole vodit će brigu o primjerenoj fizičkoj udaljenosti djece

- u prostoriji u kojoj se provodi utvrđivanje zrelosti nalaze se samo dijete i ispitivač- djelatnik škole, pazeći na primjerenu fizičku udaljenost od djeteta

-  nakon svakog djeteta vrši se prozračivanje prostorije i dezinfekcija mjesta.

objavio: Igor Derdić   datum: 27. 5. 2020.