SAT POVIJESTI O VARAŽDINSKIM DANIMA RATA I DANU BRANITELJA VARAŽDINSKE ŽUPANIJE

I ove su godine 22. rujna učenici  osmih razreda naše škole su u okviru sata povijesti učili su o rujanskim danima rata u Varaždinu, Danu oslobođenja Varaždina i Danu hrvatskih branitelja Varaždinske županije.

Ovogodišnje poučavanje o Domovinskom ratu i doprinosu branitelja Varaždinske županije bilo je uz slikoviti prikaz Domovinskog rata postavljenog na zidu školske galerije. Slikovit i sažet prikaz ključnih događaja iz Domovinskog rata i doprinosu Varaždinske županije obrani Republike Hrvatske postavila je Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Republike Hrvatske – ogranak  Varaždinske Toplice.

Na zidu školske galerije kronološki su prikazani  događaji od početka velikosrpske agresije na Republiku Hrvatsku, slike vrhovništva Republike Hrvatske, zapovijednika vojnih ostrojbi i slike poginulih branitelja s područja Grada Varaždinske Toplice. Na zemljovidima su  prikazane  i ključne  vojno-redarstvene akcije te priznanja za doprinos obrani Republike Hrvatske.

Učenici su uz pridržavanje epidemioloških mjera, s maskama na licu, pozorno slušali predavanje. Promatrali su slikovne i tekstualne sadržaje, analizirali su zemljovide, prepoznavali osobe i događaje, postavljali pitanja i pokazivali veki interes za događaje iz Domovinskog rata.

Tekst i fotografije: Drago Ilić

objavio: Igor Derdić   datum: 25. 9. 2020.