PROSLAVILI SMO TJEDAN ŠKOLSKOG DORUČKA (12. – 16. LISTOPADA 2020.)

Od 12. do 16. listopada 2020. u Osnovnoj školi Antuna i Ivana Kukuljevića nizom radionica proveden je projekt Tjedan školskog doručka.

Ovaj projekt provodi se s ciljem podizanja svijesti o važnosti nutritivno bogatog doručka za svako školsko dijete. Organizirane su različite poučne, zabavne i zanimljive aktivnosti za naše učenike, a u njihovu osmišljavanju je, uz učitelje, sudjelovala voditeljica projekta u našoj školi pedagoginja Valentina Bolčević Novak.

Tako su učenici prvih razreda učili o piramidi pravilne prehrane i crtali svoj idealni zdravi doručak. Učenici drugih razreda također su učili o važnosti prvog jutarnjeg obroka te koje zdrave namirnice uključuje. Osim toga, donijeli su jabuke, mandarine i jesenske plodove te proveli malo istraživanje u razredu o navikama vezanim uz doručak. Na kraju su sve upotpunili prigodnim crtežima kojima su ukrasili svoju učionicu. Učenici 5.b razreda učili su o utjecaju pravilne prehrane na zdravlje djece, a posebice utjecaju doručka na učenje i pamćenje. Međusobno su razgovarali o svojim navikama vezanim uz doručak i razmjenjivali mišljenja. Sat razrednika zaokružili su prigodnim kvizom kojeg su odigrali pomoću Plickers aplikacije. Učenici osmih razreda računali su indeks tjelesne mase (ITM) na satu matematike te se pobliže upoznali s njegovim značenjem.

U obilježavanje Tjedna školskog doručka uključili su se i učenici koji pohađaju Domaćinstvo. Oni su izradili prijedloge tjednih menija za zdravi doručak i crteže za zid u školskoj blagovaonici. Školski hol ukrasili smo izložbom najljepših radova učenika predmetne nastave na temu zdravog doručka, a pripremili smo i prigodni pano.

Kako nam je bilo i što smo sve radili možete vidjeti u galeriji slika.

Zahvaljujemo svim učenicima i učiteljima koji su sudjelovali!

Tekst i fotografije: Valentina Bolčević Novak

objavio: Igor Derdić   datum: 19. 10. 2020.