Europski tjedan programiranja u našoj školi

EU Code Week ili Europski tjedan programiranja društvena je inicijativa čiji je cilj na zabavan i angažirajući način svima približiti programiranje i digitalnu pismenost.

Učenje programiranja pomaže nam da proširimo svoje razumijevanje o tome na koji način funkcionira tehnologija te potiče razvijanje kognitivnih sposobnosti i vještina s ciljem istraživanja novih ideja i razvijanja inovativnosti.

Ove godine u Europski tjedan programiranja uključila se i naša škola s dvije teme: Programirajmo Micro:bit i Pixel Art.  U tjednu programiranja od 10. do 25. listopada sudjelovali su učenici od 1. do 4. razreda te su pokazali  iznimnu inovativnost u rješavanju problemskih zadataka putem Micro:bit-a, ali i kreativnost koju su izrazili putem Pixel art-a ili crtanja po pikselima.

A da nam je uistinu bilo zabavno, edukativno i kreativno možete se uvjeriti u fotogaleriji.

Tekst i foto: Martina Kos – Grabar

objavio: Igor Derdić   datum: 22. 10. 2020.