Međunarodno natjecanje iz informatike Dabar 2020

Natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar održano je u osnovnim i srednjim školama Republike Hrvatske od 9. do 13. studenoga 2020. na CARNET-ovom sustavu MOOC. Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju”. Podršku natjecanju i ove godine daju Hrvatski savez informatičara, Visoko učilište Algebra, CARNET i Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Ovo je peta godina kako se provodi natjecanje Dabar. Ove godine sudjelovalo je 36491 učenik iz 596 hrvatskih škola. Natjecanje ima pet kategorija, a učenici rješavaju 12 zadataka uz vremensko ograničenje od 40 minuta.

Kategorije:

MikroDabar  - 1. i 2. razreda OŠ
MiliDabar –  3. i 4. razreda OŠ
KiloDabar - 5. i 6. razreda OŠ
MegaDabar–  7. i 8. razreda OŠ
GigaDabar–  SŠ

Na natjecanju su sudjelovali i učenici naše škole pod vodstvom učiteljica informatike Martine Kuček (5. – 8. razreda) i Martine Kos – Grabar (1. do 4. razreda). Svi učenici koji su sudjelovali postigli su jako dobre rezultate, a učenici koji su ostvarili izniman rezultat su Nikola Hlebec , Benjamin Lipovac, Sven Božić, Ana Marija Trošeljac, Anto Pokos, Darija Ratković, Fran Mičuda te Anđela Čurdija.

Tekst: Martina Kos – Grabar

objavio: Igor Derdić   datum: 7. 12. 2020.