Božić 2020.

Božić nam dolazi. Što bi bio Božić bez božićnog drvca?

Ukrašavanje božićne jelke u hrvatskim krajevima nije bio raširen sve do sredine 19. stoljeća. Isprva su se kitila bjelogorična stabla, a tek kasnije zimzelena. Ukrasi su bili jabuke, suhe šljive, kruške, pozlaćeni orasi i lješnjaci, ukrasi od papira i slame.

I danas kitimo jelke, a najljepši su ukrasi koje sami napravimo. Učenici viših razreda izradili su ukrase za bor koji nisu skupi, posebni su i puni ljubavi. Oni su njihov božićni dar vama.

VIŠI RAZREDI

I ove godine čarolija Božića uvukla se u svaki kutak naše škole. Učenici od 1. do 4. razreda i PŠ Petkovec marljivo su sa svojim učiteljicama i učiteljem stvarali prava mala umjetnička djela kako bi svima dočarali ljepotu Božića.

Njihove radove možete pogledati na sljedećoj poveznici.

NIŽI RAZREDI

Zaboravite na tren sve teškoće, stresove i strahove koji nas okružuju. Uživajte u dječjim radovima, donesite veselje drugima, sjetite se zaboravljenih, nasmijte se.

BOŽIĆ JE NAJTOPLIJI I NAJRADOSNIJI KRŠĆANSKI BLAGDAN.

SRETAN BOŽIĆ!

Tekst: Ivančica Svetec

objavio: Igor Derdić   datum: 23. 12. 2020.