Svoj školski put u našoj školi započeo 31 prvašić

Zbog epidemioloških mjera kojih se sve škole moraju pridržavati, i ova je generacija đaka prvaka dočekana na drugačiji način, ali s jednakom srdačnošću kako bi se osjećali dobrodošlo i zadovoljno prvi put u školskim klupama.

Prvašiće i njihove roditelje ispred škole dočekali su ravnateljica, stručna služba i razrednice Ružica Hrženjak i Melita Arzon, a u PŠ Petkovec učitelj Jozo Rajič. Na samom je početku ravnateljica Goranka Štefanić zaželjela dobrodošlicu prvašićima i njihovim roditeljima, predstavila razrednice prvih razreda ove školske godine i svima zaželjela uspješnu ovu izazovnu školsku godinu.

Roditelji su tada preuzeli udžbenike (financirala ih je država) i ostale obrazovne materijale (financirao ih je Grad Varaždinske Toplice) te reflektirajuće prsluke za bolju sigurnost u prometu (osigurala ih je Varaždinska županija).

Razrednice su prozvale svoje učenike i zajedno su se uputili u razrede gdje je uslijedilo upoznavanje i dobivanje svih informacija potrebnih za početak nastave.

Iako je izostalo tradicionalno gledanje stvarne priredbe, uzbuđenja nije nedostajalo. Naime, učenici su gledali snimku virtualne priredbe koju su za njih pripremili, uz pomoć učiteljice Ružice i Melite te uz informatičku podršku Martine Kos-Grabar, sadašnji učenici petih razreda.

Prvog su dana prvašići još i pjevali, izgovarali brojalice, rješavali zadatke, isprobali školsku kuhinju, samostalno odlagali stvari u garderobu, učili pravilno prati ruke…

U OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića ove je godine u 1.a razred upisano 14 učenika, u 1.b 13 učenika, a u PŠ Petkovec upisano je 4 učenika.

Svim prvašićima, ali i ostalim učenicima naše škole, kao i učiteljima, želimo uspješnu školsku godinu.

Tekst: Novinarska skupina (Sanja Habek)

objavio: Igor Derdić   datum: 7. 9. 2021.