Studijsko putovanje učitelja i djelatnika topličke škole

Studijsko putovanje djelatnika OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića Varaždinske Toplice organizirano je uz Dan učitelja 5. listopada, a putovali su područjem Međimurske županije. Nakon dužeg vremena djelatnici škole organizirano su upoznavali znamenitosti najsjevernijeg dijela Međimurske županije i Republike Hrvatske.

Putovanje je, između ostalog, organizirano i s ciljem osmišljavanja budućih jednodnevnih terenskih nastava za učenike nižih i viših razreda. Bogata prirodna i kulturna baština Međimurja privlači brojne posjetitelje iz zemlje i inozemstva. Našu pozornost privukla je industrijska baština, prve bušotine nafte i njena organizirana eksploatacija. Nalazište se nalazi u naselju Peklenica na području grada Mursko Središće i uređeno je kao Park naftaštva. Nakon upoznavanja industrijske baštine, uslijedilo je putovanje na obale rijeke Mure u općini Sveti Martin na Muri i razgled brojnih prirodnih i kulturnih sadržaja na području koje je poznato kao Regionalni park Mura – Drava, a od ove godine i kao svjetski rezervat biosfere. Među  brojnim atrakcijama pozornost su privukle primjereno uređene poučno-edukativne staze uz obale rijeke Mure, mlina na Muri, skela, skelareva kuća, ergela međimurskih konja te krajobrazna raznolikost.

Nakon ručka u jedinstvenom prirodnom ambijentu i analize viđenog i doživljenog, uslijedio je povratak prema Varaždinskim Toplicama.

Autor teksta i fotografija: Drago Ilić

objavio: Igor Derdić   datum: 12. 10. 2021.