Dan jabuka u 4.a razredu

Učenici i učenice 4.a razreda su 20. listopada sa svojom učiteljicom obilježili Dan jabuka.

Podijeljeni u skupine, prvo su putem ppt prezentacije ponovili sve važne informacije o jabukama, te saznali i nešto novo. Čitali su izreke o jabukama i pokušavali ih objasniti. Svi su u školu donijeli jabuke i neke druge voćke.

Krenuo je rad u skupinama. Na početku su jabuke mjerili, rezali na pola i promatrali prerez jabuke te pluta li kriška jabuke na vodi. Podatke su upisivali na istraživački listić.

Slijedilo je kušanje jabuka: pravljenje voćne salate i ražnjića od voća. Voće nikada nije bilo slasnije! Na kraju je slijedila pismena vježba pod nazivom "Monolog jedne jabuke", te izrada plakata. Sve aktivnosti su bile vrlo zabavne i poučne, kao i rad u skupinama, koji ćemo sigurno ponoviti.

Mirna Veraja, učiteljica razredne nastave

objavio: Igor Derdić   datum: 20. 10. 2021.