Osmaši posjetili Grad na četiri rijeke

Učenici osmih razreda u pratnji svojih razrednica, Ivančice Svetec, Ivane Obad Slavin i učiteljice biologije i kemije Ane Vuković, 08.10.1021. krenuli su u otkrivanje ljepota u Grada na četiri rijeke. Put ih je najprije odveo do Aquatike gdje su obišli akvarij slatkovodne ribe.

U Akvariju su saznali da je Hrvatska jedna od europskih zemalja s najbogatijom riječnom florom i faunom. Bogatstvo endema svojim prisustvom daje naslutiti kakve sve tajne krije podvodni svijet hrvatskih rijeka. Nakon Aquatike krenuli su putem Ozlja upoznati jedne od najznačajnijih imena bogate hrvatske povijesti – Zrinski i Frankopan.

Na brdašcu Ozlja izdiže se srednjovjekovni dvorac Zrinskih i Frankopana. U pratnji vodiča obišli su i razgledali Stari grad Ozalj, a kasnije su posjetili i bogatu zbirku Zavičajnog muzeja. Osim stalne postave Zavičajnog muzeja, učenici su imali prilike vidjeti postavu ( fotografije ) vezanu uz 30. godišnjicu oslobođenja Karlovca, puške i ostalo ratno naoružanje iz Domovinskog rata.

Putovanje su priveli kraju finim ručkom na seoskom imanju Viki u Ozlju.

Tekst: Ivana Obad Slavin

Fotografije: Ivančica Svetec

objavio: Igor Derdić   datum: 21. 10. 2021.