Treći razredi topličke škole upoznavali županijsko središte

Učenici trećih razreda naše škole su 26.listopada 2021. godine, u pratnji svojih učiteljica Mirele Glavnik i Natalije Bešenić, krenuli na terensku nastavu u Varaždin.

Cilj terenske nastave bio je upoznati grad Varaždin kao središte županije.

Obilazak smo započeli na varaždinskom groblju koje je izvanredan primjer parkovne arhitekture i spomenik prirode.

Šetnjom smo stigli do Starog grada gdje smo se podijelili u dvije grupe. Uz stručno vodstvo učenici su obišli Muzej grada Varaždina u kojem su saznali puno zanimljivosti o prošlosti grada te Entomološki muzej u kojem ih je iznenadila jedinstvena zbirka kukaca najvećeg varaždinskog prirodoslovca Franje Košćeca te kostur vunastog nosoroga Erika.

Nastavili smo razgled grada i otkrivanje Varaždina uz skrivene priče i zanimljive predmete iz varaždinske svakodnevice.

Obilazak grada završili smo s Dječjim odjelom gradske knjižnice u Varaždinu.

Terenska nastava prošla je u istraživanju, ugodnom druženju, veselju te neizostavnoj kupnji suvenira koji će nam biti podsjetnik na taj dugo očekivani dan.

Natalija Bešenić, učiteljica razredne nastave

objavio: Igor Derdić   datum: 31. 10. 2021.