Tradicija kao alat za razvoj vještina i socijalno uključivanje

Kulturno umjetničko društvo "Toplice" Varaždinske Toplice u partnerstvu s Gradom Varaždinske Toplice i Hrvatskim društvom inženjera geotehnike  provodi projekt "Tradicija kao alat za razvoj vještina i socijalno uključivanje".

Projekt je započeo 02. srpnja 2021., a trajat će godinu dana. Projekt je sufinancirala Europska unije iz Europskog socijalnog fonda. Osnovna ideja projekta proizašla je iz činjenice da kultura ima važnu ulogu u jačanju socijalne kohezije i izgradnji uključivog društva.

Svrha projekta je omogućiti osobama mlađim od 25 godina pristup online kulturnim i umjetničkim sadržajima i aktivnostima kroz interaktivne tamburaško-pjevne i plesne radionice te radionice izrade nošnji, tradicionalnih ukrasa i kulture življenja u Varaždinskim Toplicama.

U projektu sudjeluju učenice i učenici OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića: Franka Sakač, Martin Sakač, Mila Gotić, Mia Gotić, Magdalena Gotić, Mislav Gotić, Anđela Čurdija, Jan Čurdija, Gabrijela Martinez, Barabara Martinez, Mislav Matkun, Petar Križanić, Emaunel Detelj, Paula Košćak, Mia Ivačan, Mirta Karfin i Vanda Vitez.

Prvi ciklus tamburaško pjevnih radionica započeo je u listopadu. Sve radionice su isključivo online preko aplikacije Zoom, a možete ih pratiti na https://projekt.kud-toplice.hr/.

objavio: Igor Derdić   datum: 5. 11. 2021.