SJEĆANJE NA STRADANJE VUKOVARA I ŠKABRNJE

I ove godine spomen-činom I u mom gradu Vukovar svijetli u srijedu, 17. studenoga, a uoči 30. godišnjice stradanja Vukovara, upalili smo  lampaše u Ulici grada Vukovara.

Lampaše smo palili u tišini, organizirano i naizmjenično, po razrednim odjelima. Bio je to dostojanstven čin i naš mali doprinos tom važnom datumu. U paljenju lampaša topličkim učenicima, učiteljima i ostalim djelatnicima priključili su se i članovi Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata iz Varaždinskih Toplica.

Vukovar je proglašen mjestom posebnog domovinskog pijeteta i ima posebno važnu ulogu u hrvatskoj povijesti i uspostavi samostalne, nezavisne, suverene i demokratske države te predstavlja simbol otpora, žrtve, pobjede i zajedništva, odnosno obrane državnog suvereniteta i teritorijalnog integriteta Republike Hrvatske u Domovinskom ratu.

Tekst: Drago Ilić

objavio: Igor Derdić   datum: 19. 11. 2021.