Izvrsno 4. mjesto za topličke šahiste na Državnom natjecanju

Na Državnom prvenstvu školskih sportskih društava, na prvenstvu osnovnih škola u šahu u konkurenciji dječaka, sudjelovala je i ekipa naše škole. Natjecanje je održano od 14. do 16. prosinca 2021. u Trogiru.

Ekipu naše škole činili su: Petar Križanić, Petar Kanešić i Mislav Matkun iz 8.b, te Luka Lončarić i Vedran Ljubić iz 7.b razreda.

U ovom iznimno zahtjevnom ekipnom šahovskom turniru naši su učenici odigrali 9 kola u dan i pol te osvojili odlično  4. mjesto od 23 ekipe iz cijele Republike Hrvatske.

Trener ekipe Željko Matkun je  sudjelovao i u radu Tehničke komisije samog natjecanja.

Učenici su svojim plasmanom, odgovornošću i uzornim ponašanjem  uspješno predstavili našu školu, šahovski klub, Grad Varaždinske Toplice i  Varaždinsku županiju.

Čestitamo učenicima i njihovom treneru.

Tekst: Zlatko Čmigović
Fotografije: Tamara Križanić, Zlatko Čmigović

objavio: Igor Derdić   datum: 16. 12. 2021.