OBAVIJEST RODITELJIMA DJECE DORASLE ZA UPIS U ŠKOLSKU GODINU 2022./2023.

Obavještavamo roditelje djece dorasle za upis u šk. godini 2022./2023. (djeca rođena od 1. travnja 2015. do 31. ožujka 2016.), kao i djece kojoj je prošle godine odgođen upis,  ako djeca nisu polaznici ni jednog dječjeg vrtića na području Grada V. Toplica, da su dužni javiti se u Školu kako bi se dijete uvrstilo na predupisni  popis.  Molimo roditelje navedene djece da to učine do kraja veljače 2022. godine.

PRIJEVREMENI UPIS

Također obavještavamo roditelje djece koja će do 31.12.2022. godine navršiti šest godina i  nisu školski obveznici,  roditelj može najkasnije do 31. ožujka 2022. podnijeti zahtjev za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika . Zahtjev se podnosi  Upravnom odjelu za prosvjetu, kulturu i sport Varaždinske županije, Varaždin, Franjevački trg  7 ( na  obrascu 6. –mrežne stranice Varaždinske županije). U svrhu prijevremenog upisa obavezno se provodi psihološko testiranje djeteta (za dodatne informacije obratiti se Školi).

PRIVREMENO OSLOBAĐANJE OD UPISA

Za dijete kojemu je zdravlje teško oštećeno ili ima višestruke teškoće roditelj može podnijeti zahtjev za privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred. Zahtjev se podnosi  Upravnom odjelu za prosvjetu, kulturu i sport Varaždinske županije, Varaždin, Franjevački trg  7 ( na  obrascu 6. –mrežne stranice Varaždinske županije).Osim zahtjeva, roditelj obvezno dostavlja medicinsku dokumentaciju o zdravstvenom i razvojnom stanju djeteta te nalaz, odnosno mišljenje jedinstvenog tijela vještačenja.  Rješenje o privremenom oslobađanju djeteta od upisa  donosi se na razdoblje od jedne godine ili dulje, sukladno nalazu i mišljenju jedinstvenog tijela vještačenja.

Ravnateljica:

Goranka Štefanić, v.r

objavio: Igor Derdić   datum: 4. 2. 2022.