Međuopćinska Smotra LiDraNo 2022. u topličkoj školi

Ovogodišnja međuopćinska Smotra LiDraNo za područje Novi Marof održana je u OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića, Varaždinske Toplice u srijedu, 16. veljače 2022.

Dobrodošlicu svim sudionicima, mentorima i ravnateljima zaželjela je ravnateljica škole Goranka Štefanić, a Smotru je otvorila gradonačelnica Grada Varaždinske Toplice Dragica Ratković.

Učenici topličke škole pripremili su sa svojim mentorima prigodan program za svečano otvaranje Smotre, a potom su svoja dramska umijeća pokazali sudionici Smotre izvodeći pojedinačne scenske nastupe.

LiDraNo je smotra hrvatske riječi kojom se s ljubavlju i ponosom slavi naš lijepi hrvatski jezik.  Tome su pridonijeli učenici i njihovi mentori koji su se vrijedno radeći pripremali za sudjelovanje u literarnom, novinarskom, dramskom stvaralaštvu te radijskom izrazu na ovogodišnjoj Smotri.

Na Smotri je sveukupno sudjelovalo 37 učenika i 11 učitelja mentora iz škola Breznički Hum, Ljubešćica, Novi Marof, Visoko, Bisag, Svibovec i Varaždinske Toplice, a predstavili su se s 25 literarnih i 5 novinarskih radova, 8 pojedinačnih scenskih nastupa i dvjema radijskim emisijama.

U području Novi Marof prosuđivala su Prosudbena povjerenstva s područja Jugoistok. Prosudbena povjerenstva predložila su za županijsku Smotru sljedeće radove:

Literarni izraz

Novinarski izraz – samostalni novinarski radovi

Scenski izraz – pojedinačni nastupi

Radijski izraz – radijska emisija

Zahvaljujemo svim učenicima i mentorima koji su sudjelovali na međuopćinskoj Smotri LiDraNo u Varaždinskim Toplicama. Čestitamo im na trudu i kreativnosti, a onima koji su odabrani za nastup na županijskoj Smotri, koja će se održati u ožujku u OŠ Petrijanec, želimo mnogo uspjeha.

Tekst: Sanja Habek

Fotografije: Igor Derdić, Kruno Hrastić i https://vzaktualno.hr/

objavio: Igor Derdić   datum: 16. 2. 2022.