Aktivnosti u produženom boravku

Nakon zimskih praznika stigao nam je siječanj u kojemu smo obilježili Svjetski dan smijeha izradom smješkića od papira, pričajući razne zgode i smiješne događaje, čitajući citate i mudre izreke o važnosti smijeha. Na Međunarodni dan šešira osmišljavali smo naš dizajn šešira kao vrlo važno pokrivalo za glavu još iz davnih dana daleke prošlosti u kojoj je šešir bio simbol statusa i elegancije. Imamo i 3 D Šeširka koji nas svako malo iznenadi zadatcima ponavljanja prije pisanja domaće zadaće.

Dan Winnie Pooha nas je posebno razveselio raznim prigodnim zadatcima, bojankama i animiranim filmom te nam je tako prikazao svijet simpatičnog i vrlo mudrog medvjedića Pooha koji obožava med, ali prije svega svoje vjerne prijatelje. Na Međunarodni dan zagrljaja osmišljavali smo različite načine kako možemo nekog zagrliti te zaključili da je zagrljaj mnogo više od fizičkog dodira te da je svakome važan za dobro zdravlje.

Ubrzo je stigla i veljača, vesela, šarena i razigrana. Darovala nam je vrlo važan dan, dan ljubavi - Valentinovo. Izradili smo razredni sandučić namijenjen tajnim, ljubavnim porukama. Uživali smo u priči o sv. Valentinu, izradi čestitki, u origami i licitarskih srcima, zaljubljenim ptičicama pod šarenim kišobranima i pogledali animirani film Srce u snijegu. U skladu s običajima, izradili smo fašničke maske koje nas uveseljavaju i tjeraju zimu.

Iako je snijega bilo tek u tragovima, iskoristili smo lijepo vrijeme u igrama na svježem zraku. Obilježili smo Dan ružičastih majica kroz razgovor o važnosti borbe protiv vršnjačkog nasilja, plakatom jasno dali do znanja što mislimo o nasilju te napisali savjete kako ga suzbiti. Zadnji dan prije praznika pisali smo najljepšu riječ „ljubav“ na glagoljici povodom Međunarodnog dana glagoljice.

Tekst: Ana Vuk Čmigović, učiteljica

objavio: Igor Derdić   datum: 18. 2. 2022.