U okviru projekta iz predmeta Hrvatski jezik sedmaši su se okušali u snimanju radijskih emisija

Učenici sedmih razreda naše škole u okviru projekta iz Hrvatskoga jezika snimali su radijske emisije i radioigre. Njihova učiteljica Sanja Habek ističe kako je cilj projekta bio unaprijediti medijsku pismenost učenika i kritički odnos prema stvaranju medijskih sadržaja.

Nakon učenja o radiju kao mediju na satima Kulture i medija te slušanju i analiziranju različitih radijskih emisija i radioigara zadatak je bio u skupinama ili individualno snimiti i vlastitu emisiju.

Morali su istražiti izabranu temu s različitih gledišta, pisati bilješke o izabranoj temi, napisati tekst za radijsku emisiju, a potom i snimiti radijsku emisiju.

Tekst: Novinarska grupa

Izrada prezentacije – poveznice za slušanje: Martina Kos Grabar

objavio: Igor Derdić   datum: 3. 3. 2022.