PROMETNA UČILICA

Učenici trećih i četvrtih razreda naše škole ove godine uključili su se u natjecanje Prometna Učilica. Rješavali su različite zadatke i pokazali iznimnu razinu znanja u poznavanju prometnih pravila. Zadatke su rješavali u sklopu nastave Informatike pod vodstvom učiteljice Martine Kos – Grabar. Natjecanje im je bilo dinamično i zanimljivo pa se vesele novom natjecanju sljedeće godine.

O Prometnoj Učilici

Osim što se na Prometnoj Učilici osnovnoškolci mogu igrati, učiti i ponavljati znanje o prometnim propisima, jedan od razloga njenog sve češćeg korištenja je i veliko Državno natjecanje osnovnoškolaca u poznavanju prometnih propisa.

Natjecanje se od 2009. održava svake školske godine. Natjecati se mogu svi učenici osnovnih škola u Hrvatskoj i pokazati svoje znanje u poznavanju prometa te osvojiti vrijedne nagrade za sebe, svoj razred i školu.

Natjecanje se provodi u sklopu Nacionalnog plana sigurnosti cestovnog prometa Republike Hrvatske za razdoblje od 2021. do 2030. godine u okviru preventivno edukativnih programa s ciljem poboljšanja ukupnog stanja sigurnosti cestovnog prometa i smanjenje broja stradavanja djece u prometu.

Cilj natjecanja je podizanje razine prometne kulture, počevši već od najranije dobi, s kontinuiranim obrazovanjem djece sadržajima primjerenim njihovom uzrastu.

Tekst i fotografije: Martina Kos – Grabar

objavio: Igor Derdić   datum: 10. 3. 2022.