Polaznici DSD-a topličke škole polagali su ispit za Njemačku jezičnu diplomu

U utorak,  5. travnja 2022. učenici osmih razreda koji polaze DSD polagali su i uspješno položili usmeni dio ispita za Njemačku jezičnu diplomu.

Učenici polažu razinu (stupanj) B1 poznavanja njemačkog jezika prema europskim referencama.

Ispit se sastoji od četiri dijela: slušanje s razumijevanjem, čitanje s razumijevanjem, sastavak  te usmeni dio ispita. Prva tri dijela ispita učenici su polagali 9. ožujka. Usmeni dio ispita sastoji se od razgovora i prezentacije izabrane teme koju učenici prethodno biraju.

Učenike su za ispit pripremale učiteljice Njemačkog jezika Mara Malenica i Marija Filipović.

Njemačka jezična diploma (DSD, Deutsches Sprachdiplom) ispit je znanja njemačkog jezika Konferencije ministara kulture Savezne Republike Njemačke (KMK - Kultusministerkonferenz) za učenike u inozemstvu.

Ispit za Njemačku jezičnu diplomu godišnje polaže više od 70 tisuća učenika u više od 70 zemalja svijeta, a naša je škola ponosna na dugu tradiciju polaganja toga ispita.

Tekst: Marija Filipović

objavio: Igor Derdić   datum: 11. 4. 2022.