Učenica Iva Plišo i njezina mentorica Sanja Habek bile su na državnoj Smotri LiDraNo u Vodicama

Državna Smotra literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2022. ove se godine održala u Vodicama od 25. do 27. travnja 2022. godine za učenike i mentore osnovnih škola. Iva Plišo, učenica 6.a razreda, pozvana je sa svojom mentoricom i učiteljicom Hrvatskog jezika Sanjom Habek na državnu Smotru sa svojim literarnim radom koji je uvršten u Zbornik literarnih i novinarskih radova učenika osnovnih i srednjih škola.

Ivin je igrokaz Kad knjige progovore izabran u 30 najboljih literarnih radova u Republici Hrvatskoj (u kategoriji za osnovne škole). Prvi su dan učenica i učiteljica sudjelovale na svečanom otvorenju Smotre, dok je drugi dan bio rezerviran za okrugli stol, literarnu radionicu te književni susret s poznatim piscem za djecu Hrvojem Kovačevićem. Zadnji dan prisustvovale su svečanom zatvaranju Smotre.

Ovaj uspjeh učenice topličke škole dokaz je kontinuiranog rada, poticanja kreativnosti i stvaranja ne samo u literarnom, već i u novinarskom izrazu.

Tekst: Novinarska skupina

objavio: Igor Derdić   datum: 28. 4. 2022.