Iva Plišo za svoju znanstveno-fantastičnu priču dobila 3. nagradu na SFerinom natječaju za djecu i mlade

Iva Plišo, učenica 6.a razreda, sudjelovala je na SFerinom literarnom natječaju za djecu i mlade (SFERICE 2022.) te osvojila 3.nagradu za svoju znanstveno-fantastičnu priču na temu Doktore,pomozite mi! Zdrav sam! Njezina je mentorica učiteljica Hrvatskoga jezika Sanja Habek.

Nagradu je preuzela 14. svibnja 2022. na svečanoj skupštini SFere na SFeraKonu koji se ove godine vratio u prostorije Fakulteta elektrotehnike i računarstva u Zagrebu.

Osim sudjelovanja na svečanoj dodjeli nagrada, Iva je mogla sa svojom obitelji sudjelovati u bogatom programu najveće hrvatske SF konvencije SFeraKona te uživati u izložbi nagrađenih likovnih radova te kostimiranim poznatim SF likovima.

Društvo SFera je zagrebačko društvo za znanstvenu fantastiku. Djeluje kao udruga koja promiče fantastiku i znanstvenu fantastiku u Hrvatskoj te potiče domaće SF stvaralaštvo kroz različite kulturne programe. Osnovni je cilj Društva združiti ljude, prvenstveno djecu i mladež, koje interesiraju znanstvena fantastika i srodni žanrovi (fantasy, nadnaravni horor) te znanost općenito.

SFERICAMA se od milja nazivaju nagrade pobjednicima SFerinog literarnog i likovnog natječaja za djecu i mlade koje se na SFeraKonu djeci i mladima tradicionalno uručuju ravnopravno i istovremeno kad i odraslima nagrada SFERA.

SFeraKon je najstarija i najuglednija konvencija fantastike i znanstvene fantastike u ovom dijelu Europe, a ove se godine održala 40. put za redom.

Tekst: Novinarska skupina (voditeljica Sanja Habek)

objavio: Igor Derdić   datum: 22. 5. 2022.