Na studijskom putovanju zaposlenici topličke škole uživali u alpskoj idili

Ovogodišnje studijsko putovanje zaposlenika naše škole u visokogorske krajeve Slovenije realizirano je 1. srpnja 2022. godine.

Organizator jednodnevnog putovanja je sindikalna podružnica Sindikata hrvatskih učitelja Osnovne škole Antuna i Ivana Kukuljevića Varaždinske Toplice. Prvo odredište sadržajnog putovanja Slovenijom bio je posjet veličanstvenom slapu Savica čija se bistra voda iz triglavskih jezera obrušava prema Bohinjskom jezeru. Uslijedio je razgled dvaju ledenjačkih jezera. Dijeli ih tridesetak kilometara, ali su potpuno različita. Bohinjsko jezero je prepuno elementarne dramatičnosti prirode, a Bledsko jezero je puno reprezentativne uglađenosti. Topli ljetni dan jedan dio zaposlenika iskoristio je i za kupanje u Bledskom jezeru.

Stručni vodič ovog sadržajnog putovanja bio je Drago Ilić, licencirani turistički vodič, ujedno i profesor Povijesti u školi.

objavio: Igor Derdić   datum: 5. 7. 2022.