Dodjela 3. nagrade za natječaj Školske knjige "Slovarica mojega kraja" u našoj školi

Izdavačka kuća "Školska knjiga" od 2017.godine organizira natječaj "Slovarica mojega kraja". Ove godine u natječaju su sudjelovali i učenici 4.a i 4.b razreda OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića u Varaždinskim Toplicama te njihove učiteljice Mirna Veraja i Biserka Bešenić. Osvojili su odlično 3.mjesto te im je 7.  srpnja 2022.godine uredništvo "Školske knjige" službeno uručilo nagrade.

Svaka slovarica je na poseban način crtežima kulturnih ustanova, znamenitih osoba, rijeka, gora i zavičajnih pojmova trebala prikazati pojedini kraj naše predivne domovine. Osvojivši 3. mjesto pokazali su da su vrlo vješti i precizni u prezentiranju svih posebnosti Varaždinskih Toplica. Slovarica obiluje pojmovima i crtežima karakterističnim za Varaždinske Toplice, a nastala je u likovnoj tehnici akvarela i crnog flomastera, prema sugestiji učiteljice likovne kulture Viktorije Balog Mikac. Učiteljica informatike Martina Kos Grabar pomogla je kolegicama 4.-ih razreda kod prijave na sam natječaj, a ujedno je slovaricu prenijela u digitalni oblik.

Slovaricu u digitalnom obliku možete vidjeti na poveznici.

Učenici su dobili kape i majice s logotipom Školske knjige te tri primjerka tiskane slovarice.

Nagrađenu slovaricu našeg kraja ubuduće ćemo i koristiti kao nastavi alat u svim nastavnim predmetima te širiti znanje o svojem kraju.

Tekst: Mirna Veraja, učiteljica RN

objavio: Igor Derdić   datum: 8. 7. 2022.