Toplički učitelji i djelatnici škole druženjem s učiteljicama obilježili njihov odlazak u mirovinu

Topličke su učitelje i djelatnike škole u četvrtak, 22.rujna okupile u školi na ugodnom druženju čak tri nedavno umirovljene učiteljice. Učiteljica Matematike Nevenka Bareta, učiteljica Njemačkoga jezika Mara Malenica i učiteljica razredne nastave Ružica Erić odgovorno su, predano i nadahnuto učiteljevale odgajajući i obrazujući brojne naraštaje topličkog kraja i šire.

U svome dugogodišnjem radu isticale su se provođenjem brojnih projekata, inovativnim metodama rada s učenicima, zavidnim rezultatima na natjecanjima  i nesebičnom dijeljenju znanja s mlađim kolegama, a svoju su izvrsnost potvrdile tako što su i napredovale u zvanje mentora i savjetnika.

Umirovljene kolegice svojim su primjerom oblikovale ponašanje mlađih naraštaja usađujući u njihov um i srca najljepše sjemenje ljubavi prema knjizi i znanosti pa ne čudi činjenica da ih se i danas učenici prisjećaju i spominju te neizmjerno raduju njihovom dolasku u školu.

Ravnateljica škole Goranka Štefanić, te Drago Ilić u ime svih učitelja i djelatnika škole zaželjeli su im sretne i vesele umirovljeničke dane te da u njima posvete trenutke i same sebi, da se pozabave onim što su oduvijek željele, a nisu stigle, da budu najbolje bake i učiteljice, ali sada djeci svoje djece…

Potom su umirovljene učiteljice ispričale neke crtice iz svoga učiteljskog života te izmamile osmijehe svih prisutnih, a osobito mlađih kolega koji su mogli saznati kako je izgledalo školstvo prije 40 godina.

Druženje se nastavilo uz domjenak i ugodan razgovor te obećanje da će se svakako ponoviti.

Tekst: Drago Ilić i Sanja Habek

objavio: Igor Derdić   datum: 25. 9. 2022.