U sklopu programa DSD-a petaši i šestaši učili su njemački jezik na terenskoj nastavi

Učenici petih i šestih razreda, koji polaze program DSD-a, bili su 25. listopada na terenskoj nastavi u Zagrebu. Program terenske nastave osmislila je učiteljica Njemačkog jezika i DSD programa Marija Filipović.

Učenici su prvo u Cinestaru pogledali pustolovno-fantastični film Čudesne zvijeri: Dumbledoreove tajne  u 4D projekciji, a potom su se uputili prema Zoološkom vrtu gdje su istražujući životinje i njihove karakteristike, učili njemački jezik. Učenici su bili podijeljeni u skupine, a svaka skupina dobila je plan ZOO-a za lakše orijentiranje te listić s pitanjima na njemačkom jeziku. Pisali su kratke i jednostavne informacije o životinjama koristeći se vokabularom naziva država i kontinenata, brojeva, namirnica… Učenici su trebali samostalno istraživačkim radom i dogovorom u skupini pronaći rješenje na postavljena pitanja.

Osim učiteljice Marije, učenike su u radu usmjeravale i učiteljice Ana Šare, Ksenija Šimunović te Tihana Denac.

Tekst: Sanja Habek

objavio: Igor Derdić   datum: 2. 11. 2022.