Toplički osmaši osvojili 1.mjesto na kvizu znanja u Vukovaru

U sklopu projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“ osmaši naše škole bili su 10. i 11. studenoga na dvodnevnoj terenskoj nastavi u gradu Heroja. U pratnji učiteljice Martine Kuček te učitelja Igora Derdića te Stanka Medvedeca nisu otišli praznih ruku, već su nosili vijenac i lampaše koje su položili na Memorijalnom groblju žrtava Domovinskog rata i Ovčari.

Prvi dan učenici su posjetili Muzej vučedolske kulture, Gradski muzej Vukovar u dvorcu Eltz te su razgledali postav MCDR Vukovar, slušali su i predavanja „Domovinski rat i „Bitka za Vukovar“. Drugi su dan posjetili memorijalne lokacije u Vukovaru i izvan Vukovara.

Posjet je završio Školom mira i kvizom znanja za učenike šest škola u kojem su učenici naše škole osvojili 1. mjesto. Na kvizu znanja školu su predstavljali učenici Antun Kuček (7.a) i Nikola Bubnjarić (7.b).

Učenici su se ponosno vratili iz Vukovara te puni dojmova, ali i s porukom da mir nema alternativu.

Pozivamo vas da 18. studenoga u emisiji Indeks na HTV2 u 17:10 pogledate reportažu o posjetu učenika osmih razreda u Vukovar u kojoj sudjeluju i naši učenici.

Tekst: Sanja Habek

Foto: Igor Derdić

objavio: Igor Derdić   datum: 17. 11. 2022.