AKTIVNOSTI U PRODUŽENOM BORAVKU 1. i 4. RAZREDA

Nakon raznovrsnih aktivnosti koje su vezane uz ponavljanje nastavnog sadržaja, igara i odmora od redovite nastave, ono što je najzanimljivije učenicima u produženom boravku jesu praktični radovi u kojima nauče nešto novo. Tijekom tri mjeseca nastave trudili smo se obilježiti neke posebne dane, ali i svakodnevno izrađivati kreativne stvari provodeći radionice. Obilježili smo mnoge prigodne dane, a naše radove možete vidjeti u prilogu.

Tako smo obilježili Međunarodni dan mira. Razgovarali smo o miru, kako spriječiti nasilje te što za učenike predstavlja riječ mir. Također, obilježili smo i Europski dan jezika, stoga smo razgovarali o važnosti raznolikosti jezika te izradili zastave različitih država. Na Svjetski  dan srca razgovarali smo o održavanju zdravlja srca kroz pravilnu prehranu i boravak na svježem zraku. U mjesecu listopadu obilježili smo Svjetski dan učitelja. Učenici su razgovarajući objasnili zašto su učitelji važni u njihovim životima. Napravili smo plakat na kojem je svaki učenik prikazao svog omiljenog učitelja. Obilježili smo i Dan hrvatske pošte. Napisali smo kratka pisma, napravili kuverte te stavljali pisma u njih. Na Dan zahvalnosti za plodove zemlje i Dan kruha razgovarali smo o načinima obrade zemlje te kako nastaje kruh. Napravili smo košaru koju smo punili voćem, povrćem i žitaricama. Obilježili smo i Dan kravate te je svaki učenik napravio svoju kravatu iz mašte. Na Dan jabuka razgovarali smo o važnosti jabuka i isprobali različite sorte jabuka. Na Dan animiranog filma gledali smo animirani film Surogat Dušana Vukotića koji je nagrađen Oscarom. Svjetski dan izumitelja obilježili smo tako da su učenici smišljali nove izume, crtali ih na papir i na kraju im dali imena. Obilježili smo i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara razgovorom, izradom glinene figure Crveni fićo gazi tenk te plakatom Vukovarskog vodotornja. U mjesecu listopadu ugostili smo i jednog gosta, vatrogasca, koji je uz prezentaciju objasnio kako spriječiti požar i što napraviti kada se požar dogodi.

Tijekom ostalih dana u mjesecima radili  smo puno zanimljivih i kreativnih radionica. U prilogu možete vidjeti neke od njih.

Srdačan pozdrav upućuju vam učenici 1. i 4. razreda iz produženog  boravka i učiteljica Mateja

objavio: Igor Derdić   datum: 1. 12. 2022.