Humanitarne aktivnosti u topličkoj školi

Naša škola ima dugu tradiciju sudjelovanja u humanitarnim aktivnostima, zato što želi kod učenika razvijati osjećaj unutarnjeg zadovoljstva i sreće koji se postiže kada se pomaže drugima.

Tijekom 11.mjeseca provele su se dvije humanitarne akcije. Škola se već tradicionalno svake godine uključuje u akciju „Solidarnost na djelu“ u organizaciji Crvenog križa. Sloganom "Ne dvoji, za drugog odvoji" i isticanjem osnovnog cilja - sakupljanje osnovnih namirnica i higijenskih, potiče se solidarnost i osviještenost o važnosti pomaganja onima kojima je to najpotrebnije. Učenici su vrijedno donosili donacije od 3. do 10. studenoga. Prikupljena sredstva predana su Crvenom križu i bit će podijeljena u sklopu paketa za socijalno ugrožene osobe našeg područja.

Akcijom sakupljanja tekstila i tekstilnog materijala za udrugu Humana Nova uz humanitarni, istaknuo se i ekološki karakter akcije koji želimo naglasiti budućim generacijama. Riječ je o udruzi koje potiče zapošljavanje osoba s invaliditetom i marginaliziranih skupina kroz proizvodnju i prodaju tekstilnih proizvoda od ekoloških i recikliranih materijala. Akciju smo organizirali među djelatnicima škole u periodu od 16. do 25. studenoga. S obzirom na iskazani interes i prikupljenu donaciju, škola će se svakako ponovno uključiti organizacijom nove akcije.

Humanitarno srce škole ne prestaje kucati ni u prosincu. Trenutno je u provedbi sakupljanje sredstava za akciju Hrvatskog Caritasa "Za 1000 radosti - Govori dobrim!". Svi su pozvani da se uključe kupnjom DOBRih kartICA - dobrica u vrijednosti od 5 kn. Akciju provode vjeroučiteljica Ivančica Svetec i časna sestra Bonita, a provodi se do 23. prosinca. Maleni znakovi dobrote veoma su veliki za one koji ih primaju kada im je to najpotrebnije.

Pokažimo naš humanitarni duh i u ovoj akciji jer svojoj donacijom pomažemo siromašnim obiteljima u Hrvatskoj.

Hvala svim učenicima, njihovim roditeljima i djelatnicima škole što su se odazvali u navedenim akcijama!

Tekst i fotografije: Tajana Jenkač, pedagoginja

objavio: Igor Derdić   datum: 8. 12. 2022.