Prometna učilica

Toplički učenici i ove godine sudjelovali su u natjecanju Prometne učilice, web aplikacije koja omogućava upoznavanje s prometnim propisima i pravilima.

Prometna učilica za osnovnoškolce prilagođena je uzrastu učenika od 1. – do 8. razreda te objedinjuje nekoliko tematskih cjelina kroz koje učenici sudionici trebaju proći kako bi mogli pristupiti ispitima. Teme koje se obrađuju su:

• Kretanje pješaka u prometu.
  • Vožnja bicikla u prometu.
  • Školske prometne jedinice.
  • Djeca i roditelji u prometu.
  • Opasnosti kretanja i igranja djece uz željezničku prugu.
  • Djeca u javnim prijevozima i školskim autobusima.
  • Upravljanje mopedima i motociklima.
  • Štetnosti konzumacije droga i alkohola.

Ciljevi projekta su kontinuirana edukacija učenika od 1. – 8. razreda osnovnih škola u svrhu stjecanja odgovarajuće kulture ponašanja u prometu, povećanje sigurnosti djece i smanjenje broja stradalih u prometu.

Učenici od 1. do 4. razreda naše  škole sudjelovali su u natjecanju u sklopu nastave dodatne nastave Informatike pod vodstvom učiteljice Martine Kos – Grabar. Pokazali su iznimnu zainteresiranost i znanje u svim ispitima kojima su pristupili te su s radošću najavili da se raduju i svim daljnjim natjecanjima Prometne učilice.

Tekst i fotografije: Martina Kos – Grabar

objavio: Igor Derdić   datum: 28. 12. 2022.