Božićna čarolija za kraj prvoga polugodišta

Zadnji dan nastave u 2022. godini učenici naše škole svojim su nastupima stvorili božićnu čaroliju te unijeli u školu duh Božića. Do zadnjeg mjesta ispunjena sportska dvorana škole dokaz je kako su njihovi roditelji, članovi obitelji, prijatelji škole i sugrađani željeli vidjeti što su sve njihovi najmiliji vrijedno radili i naučili tijekom prvog polugodišta.

Svoju kreativnost i talent učenici su iskazali božićnim recitacijama, igrokazima, scenskim igrama, pjevali su, svirali i zaplesali.

Za glazbeni dio programa pobrinula se učiteljica Stella Cimerman koja je s Dječjim zborom uvježbala božićne pjesme, a njihove izvedbe privukle su i publiku da s njima zapjevaju i zaplešu.

Dramska skupina viših razreda, koju vodi učiteljica Ivana Obad Slavin, pripremila je zanimljiv i humorističan igrokaz u kojem su glumci uspješno utjelovili neke poznate ličnosti s hrvatske i svjetske scene. Članica Udruge „Naše cajti“ gospođa Danica Sajko Štiber nesebično je odvojila svoje slobodno vrijeme i znanje te  sašila kostime za prekrasne vilenjakinje, zločestog Grincha i Baku Mraz. Mali znak zahvale škole preuzela je predsjednica Udruge Mara Malenica.

Učenici svih nižih razreda te produženog boravka iskazali su se također u dramskome stvaralaštvu, pjevanju i plesu. Igrokaze, scenske igre i recitacije s učenicima su uvježbale učiteljice Biserka Bešenić, Mirna Veraja, Ružica Hrženjak, Melita Arzon, Mirjana Bartolić, Jelica Korotaj, Mirela Glavnik, Natalijom Bešenić, Mateja Pantaler i Nikolina Posavec. Posebno nas veseli što je svim prisutnima Božić čestitala ukrajinska učenica na hrvatskome jeziku.

Na kraju priredbe razigrane su voditeljice svima zaželjele sretne božićne i novogodišnje blagdane, a obratila se i ravnateljica škole Goranka Štefanić koja je zahvalila svima koji su uložili puno rada, truda i znanja kako bi stvorili ovu božićnu priredbu. Svima prisutnima zaželjela je blagoslovljen Božić i uspješnu novu 2023. godinu.

Tekst i fotografije: Sanja Habek

objavio: Igor Derdić   datum: 28. 12. 2022.