Vrijedna donacija topličkoj školi

Prvi dan drugog obrazovnog razdoblja učenike nižih razreda topličke škole razveselila je vrijedna donacija. Zahvaljujući  gospodi Vanji Cupeku, univ. mag. med. dent. ,  Igoru Barleku, mag. ing. el. i Rotary Clubu Varaždin 1181, školi je omogućeno da dobivenim financijskim sredstvima priušti učenicima nove zvučnike, pisač  i Lego set robota. Lego set prikladan je za učenike nižeg uzrasta, a od jednog seta moguće je izraditi veći broj robotskih oblika. Aplikacije funkcioniraju po principu objektno orijentiranog programiranja i slične su programskom jeziku Scratch koji se uči u sklopu Nastavnog plana i programa iz informatike. Navedeni Lego set potiče razvijanje računalnog razmišljanja i programiranja, kreativnosti, rješavanje problema, potiče razvoj fine motorike i koncentracije. Set je pogodan i za učenike s razvojnim teškoćama, poremećajima pažnje i koncentracije. Učenici nisu krili oduševljenje ovom vrijednom donacijom i neizmjerno su zahvalni Rotary Clubu Varaždin 1181 na financijskim sredstvima koja su omogućila kupnju  računalne opreme. S radošću su prionuli na slaganje Lego robota i programiranje istih, a Rotary Clubu su izrekli jedno veliko „Hvala!“  iz dubine svojih malih, a velikih srdaca.

Tekst i fotografije: Martina Kos – Grabar

objavio: Martina Kos-Grabar   datum: 16. 1. 2023.