Sedmaši i osmaši u Zagrebu uživali u poznatoj predstavi i učili njemački jezik

Učenici sedmih i osmih razreda bili su u pratnji svojih učitelja 26.siječnja na terenskoj nastavi u Zagrebu. U Hrvatskom narodnom kazalištu pogledali su popularnu predstavu Tko pjeva zlo ne misli u adaptaciji redatelja Renea Medvešeka, a prema noveli Vjekoslava Majera Iz dnevnika malog Perice i scenariju filma Kreše Golika Tko pjeva zlo ne misli. Ljubitelji kultnog Golikova filma tako su obitelj Šafranek mogli doživjeti na nov način, a oni koji nisu imali priliku pogledati film, zasigurno će ga pogledati nakon predstave. Učenici su mogli uživati u uvjerljivoj glumi i izvrsnom pjevanju Zrinke Cvitešić (Ana Šafranek), Dušana Bućana (Franjo Šafranek), Krešimira Mikića (gospodin Fulir), Ivane Boban (teta Mina) i ostalih glumaca.

Glumci su prije predstave pripremili i iznenađenje za učenike. Podijeljeni u grupe učenici su uz stručno vodstvo razgledali kazalište i sve kazališne prostorije koje su inače zatvorene za publiku. Hodnici, podzemni prolazi, carski salon, svečane lože, garderobe, pozornica, samo su neka od mjesta o kojima su slušali priče iz kazališne povijesti.

Nakon predstave učenici – polaznici DSD- a posjetili su Goethe Institut-Kroatien gdje su za njih bile pripremljene dvije radionice na njemačkome jeziku. Druga je skupina učenika prošetala ulicama Zagreba i razgledala neke od znamenitosti glavnoga grada.

Terensku su nastavu osmislile učiteljica Njemačkoga jezika Marija Filipović i učiteljica Hrvatskoga jezika Sanja Habek, a u pratnji su bili učitelji Zlatko Čmigović i Igor Derdić te učiteljice Martina Kuček i Stella Cimerman. O dojmovima, novim znanjima i iskustvima učenici su razgovarali s učiteljima te izrazili želju za što više ovakva oblika nastave.

Tekst: Sanja Habek

objavio: Igor Derdić   datum: 30. 1. 2023.