Toplički učenici uspješni na međuopćinskoj Smotri LiDraNo 2023.

Ovogodišnja međuopćinska Smotra LiDraNo za područje Novi Marof održana je u Kulturnom centru „Ivan Rabuzin“ u Novom Marofu u srijedu, 8. veljače 2023.

Škola domaćin bila je OŠ Breznički Hum.

Na Smotri je sveukupno sudjelovalo 89 učenika i 18 učitelja mentora iz škola Breznički Hum, Ljubešćica, Novi Marof, Visoko,  Svibovec, Podrute i Varaždinske Toplice, a predstavili su se s 19 literarnih i 6 novinarskih radova, 12 pojedinačnih scenskih nastupa, 7 skupnih scenskih nastupa i trima radijskim emisijama.

Učenici naše škole natjecali su se u literarnom, novinarskom i dramskom stvaralaštvu te su uspješno predstavili sebe i školu.

Prosudbeno povjerenstvo predložilo je za županijsku Smotru literarni rad Ive Plišo (7.a)  Djevojčici iz sobe 36 (mentorica Sanja Habek) te literarni rad Tee Sakač (6.r.) Muke po penezima (mentorica Ivana Obad Slavin). I u novinarskom stvaralaštvu bili smo uspješni pa je tako intervju o ukrajinskim učenicima učenice Magdalene Gotić (7.a) isto predložen za županijsku Smotru. Magdalenina mentorica je učiteljica Hrvatskoga jezika Sanja Habek. Najmlađi predstavnik naše škole, prvašić Ivan Drmić, također će topličku školu predstavljati na županijskoj Smotri u kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa. Ivan je oduševio Povjerenstvo svojim umijećem kazivanja poezije Stanislava Feminića. Ivanova mentorica je učiteljica Biserka Bešenić.

Na međuopćinskoj Smotri nastupila je monologom i učenica 4.r. Barbara Martinez (mentorica Natalija Bešenić) te učenici 2.razreda Maksim Alexander Cuthbert, Erik Denac, Eva Kuček i Barbara Glavnik. Oni su izveli dramsko-scensku igru Cin can cvrgudan i bez obzira što nisu prošli dalje, dobili su za svoju izvedbu posebnu pohvalu Povjerenstva. Njihova je mentorica učiteljica Ružica Hrženjak.

Svim učenicima čestitamo na trudu, radu i kreativnosti, a onima koji su odabrani za predstavljanje na županijskoj Smotri, koja će se održati 27. i 28. 2. 2023. u Vidovcu, želimo mnogo uspjeha.

Tekst: Sanja Habek

objavio: Igor Derdić   datum: 11. 2. 2023.