Dan sigurnijeg interneta 2023.

Svake godine drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca tisuće ljudi diljem svijeta udruže se kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima žele podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu. Udruženje Insafe/INHOPE uz potporu Europske komisije organizira Dan sigurnijeg interneta s ciljem promicanja sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja.

Toplički učenici i ove su godine u obilježavanju ovog važnog datuma sudjelovali u različitim aktivnostima u sklopu nastavnog predmeta Informatike. Učenici viših razreda pod mentorstvom učiteljice Martine Kuček obilježili su Dan sigurnijeg interneta istraživačkim radom o opasnostima društvenih mreža i rizicima dijeljenja osobnih podataka.  Učenici nižih razreda izrađivali su digitalne plakate s edukativnim porukama, kreativnim ilustracijama potencijalno opasnih situacija s kojima se njihovi vršnjaci mogu susresti na internetu i savjetima za sigurnije korištenje interneta. Kritički su promišljali o video materijalima koji prikazuju opasnosti  interneta, sudjelovali su u nagradnom kvizu, a imali su prilike poigrati se i edukativnu računalnu igru Dabrica Darka otkriva digitalni svijet. Aktivnosti s učenicima nižih razreda provela je učiteljica Martina Kos – Grabar.

Tekst i fotografije: Martina Kos - Grabar

objavio: Martina Kos-Grabar   datum: 18. 2. 2023.