Novinarski rad Magdalene Gotić predložen za državnu Smotru LiDraNa 2023.

Ove je godine OŠ Vidovec bila domaćin županijske Smotre LiDraNo 2023. Okrugli stolovi za literarni, novinarski i radijski izraz održani su 27.3.2023. u OŠ Vidovec gdje su odabrani najbolji radovi predloženi za državnu razinu natjecanja. Drugog je dana u prostorima Kulturnog centra „Ivan Rabuzin“ u Novom Marofu održana smotra dramskoga stvaralaštva te okrugli stol za sudionike.

Magdalena Gotić, učenica 7. a razreda topličke škole, natjecala se u novinarskome stvaralaštvu i njezin je novinarski rad Ukrajinskim učenicima najvažnija je ljudska podrška predložen za državnu Smotru LiDraNa. Njezina je mentorica učiteljica Hrvatskoga jezika Sanja Habek.

Iva Plišo (7.a) i Tea Sakač (6.r.) predstavile su se  literarnim radovima. Tea je napisala šaljivu pjesmu na narječju Muke po penezima dok je Iva pisala pismo svojoj ukrajinskoj prijateljici. Teina je mentorica Ivana Obad Slavin, a Ivina Sanja Habek.

Ove je godine naša škola na županijskoj Smotri imala predstavnika i u dramskom stvaralaštvu. Kazivanjem poezije Stanislava Feminića uspješno nas je predstavio prvašić Ivan Drmić. Njegova je mentorica učiteljica prvog razreda Biserka Bešenić.

Novinarski radovi naše škole već su peti put zaredom predloženi za državnu Smotru LiDraNo, Iva Plišo je sa svojim literarnim radom prošle godine bila pozvana na državnu Smotru, a Ivanov nastup je dokaz da možemo u narednim godinama biti uspješni i u dramskome stvaralaštvu.

Tekst: Novinarska skupina

objavio: Martina Kos-Grabar   datum: 8. 3. 2023.