Niži razredi naše škole posjetili HNK u Varaždinu i pogledali predstavu "Krokodil Marko"

Niži razredi Osnovne škole Antuna i Ivana Kukuljevića u Varaždinskim Toplicama i PŠ Petkovec su sa  svojim učiteljicama i učiteljem 20. ožujka 2023. posjetili HNK u Varaždinu te pogledali predstavu za djecu "Krokodil Marko". Predstava "Krokodil Marko" nastala je prema motivima iz slikovnice "Kako je krokodil Marko pronašao svoj dom". Glavni glumac predstave je Marko Cindrić. Učenice i učenici naše škole zajedno su kroz predstavu s krokodilom Markom proputovali svijet, geografske raznolikosti te upoznali stanovnike i njihov govor. Krokodil Marko je tražio najljepše mjesto na svijetu koje bi moglo biti njegov dom. Smijeha i veselja nije nedostajalo. Poruka predstave  je da treba poštovati tuđe i drugačije, ali cijeniti svoje i svoj dom; "Jer doma je najljepše!"

Svi smo se složili s porukom predstave i sretno se vratili svojim kućama.

Tekst: Mirna Veraja

Fotografije: učiteljice RN naše škole

objavio: Martina Kos-Grabar   datum: 21. 3. 2023.