Toplički učenici istaknuli se na županijskim natjecanjima; Iva Plišo i Petar Kukec najuspješniji

Učenica sedmog razreda naše škole Iva Plišo ostvarila je prvo mjesto na županijskom Natjecanju iz hrvatskoga jezika održanom 28. ožujka 2023. u Lepoglavi. Uz Ivu na natjecanju su sudjelovali Marko Majcen (7.b) koji je zauzeo izvrsno šesto mjesto te Petar Kukec (7.b) deseto mjesto. Mentorica učenika jest Sanja Habek.

Iva Plišo sudjelovala je još na županijskom LiDraNu te Natjecanju iz likovne kulture, a na Festivalu Ivana Kukuljevića Sakcinskog sa svojom je pjesmom osvojila 1.mjesto. Podsjetimo, Iva je prošle godine bila pozvana na državu Smotru LiDraNo.

Ove se godine na natjecanjima posebno istaknuo učenik Petar Kukec koji je sudjelovao čak na pet županijskih natjecanja. Uz spomenuto Natjecanje iz hrvatskoga, istaknuo se na Natjecanju iz engleskog jezika na kojem je osvojio 2. mjesto (mentorica Ksenija Šimunović), na Natjecanju iz robotike 3. mjesto (mentor Stanko Medvedec), na Natjecanju iz kemije 10. mjesto (mentorica Ana Vuković) te na Natjecanju iz matematike 11. mjesto (mentor Zlatko Čmigović).

Petar je i polaznik Centra izvrsnosti za robotiku. U veljači je zajedno s učenikom Nikšom Vaupotićem sudjelovao na RoboCup junior Croatia 2023. u Zagrebu te osvojio 4.mjesto u disciplini Cospace preliminary. Sredinom travnja na RobCup junior Austria u Klagenfurtu Petar je s učenikom Gabrijelom Kraljićem  osvojio 2. mjesto u disciplini Rescue Line Entry.

I ostali su učenici topličke škole, ove školske godine, ostvarili izvrsne rezultate na županijskim natjecanjima.

Na Natjecanju iz engleskog jezika, osim Petra, bio je Hrvoje Dušak (7.b) te osvojio 10. mjesto i Marko Majcen (7.b) 19. mjesto. Mentorica učenika jest Ksenija Šimunović.

Matematičari naše škole predstavljali su nas na županijskom natjecanju u najvećem broju. Malim je matematičarima mentorica Mirela Glavnik, a postigli su sljedeće rezultate: Laura Medvedec (4.a) izvrsno 4. mjesto, Nikola Hlebec (4.a) 11. mjesto, Benjamin Lipovac (4.a) 14.mjesto. Osim u matematici,  Benjamin Lipovac osvojio je 2. mjesto u natjecanju iz kompozicije skladbe u Sloveniji.

Ana Kuček (5.a) na Natjecanju iz matematike osvojila je 13. mjesto dok Sven Božić (5.a) 16.mjesto. Mentorica petašima jest Tihana Denac. Sven je sudjelovao i na Natjecanju iz geografije i zauzeo 14. mjesto pod mentorstvom Igora Derdića.

Toplički su učenici sudjelovali i na online kviz natjecanju „Koliko poznaješ Hrvatski sabor?“ te osvojili 16.mjesto,a sudjelovalo je više od 60 škola. Školsku ekipu  predstavljali su učenici osmih razreda Antun Kuček i David Prstec (8.a) i Nikola Bubnjarić (8.b).  Mentor tima naše škole bio je učitelj povijesti Drago Ilić.

I sportaši su se iskazali na Međuopćinskom natjecanju u Futsalu za 5. i 6. razrede osvojivši 2.mjesto Nastupili su: Dorijan Premužić (5.a), David Janušić (5.b), Teo Gluhak (5.b), Antonio Hlebec (5.b), Matej Bajs (6.a), Noa Ivančan (6.a) i Ivan Kos (6.a). Mentor učenika jest Mario Sremec.

Ponosni smo i na Andreja Detelja (7.a) koji je sa svojom partnericom Elenom Weisser postao državni prvak u latinoameričkim plesovima.

Čestitamo svim vrijednim učenicima i njihovim mentorima koji svojim trudom i rezultatima promoviraju našu školu.

Tekst: Novinarska skupina

objavio: Igor Derdić   datum: 18. 4. 2023.