Terenska nastava - Gornje Međimurje

23. 5. 2023. učenici 3. a, 3. b I PŠ Petkovec bili su na terenskoj nastavi u gornjem Međimurju. Posjetili smo Centar za posjetitelje Med dvemi vodami . Nakon razgleda Centar učenici su sudjelovali na radionici pod nazivom Mali istraživači Svetomartinske Mure gdje se  upoznaju  s radom čuvara prirode. Podijeljeni u parove dobivaju mrežicu za leptire, knjižicu s najčešćim vrstama leptira, dalekozore i čašice s ugrađenom lupom. Šetnjom po poučnoj stazi učenici se upoznaju s dijelovima rijeke, poplavnom šumom, raznim životinjama za smo čuli u centru, travnjakom i pašnjakom.

Nakon šetnje nastavili smo vožnju prema Mađerkinom bregu. Uz šetnju prema vrhu i novonastalom vidikovcu saznali smo  priču o misterioznoj ženi Mađerki tj., Emiliji Krauthaker, koja je živjela na brijegu po imenu Tkalec. S novog vidikovca pružao se prekrasan pogled na prirodne ljepote najsjevernije hrvatske županije, na međimurske brege i vinograde, ali i na četiri države – Austriju, Sloveniju, Mađarsku i Slovačku.

objavio: Igor Derdić   datum: 31. 5. 2023.