Terenska nastava drugih razreda topličke škole

U utorak, 23.5.2023. učenici 2.a i 2.b razreda sa svojim učiteljicama Ružicom Hrženjak i Melitom Arzon te knjižničarom Domagojom Španićem bili su na terenskoj nastavi u Gornjem Međimurju.
Najprije su posjetili Ekomuzej „Međimurje malo”u Čakovcu gdje su na jednome mjestu doživjeli deset različitih vrsta materijalne i nematerijalne baštine. Sljedeća destinacija bio je OPG Mohokos u Pleškovcu na kojem se ekološki uzgaja voće i povrće te su učenici imali priliku čuti i vidjeti što je ekološki uzgoj i održivi razvoj. Učenici su sudjelovali u radionici sadnje jagoda, a svaki je svoju sadnicu ponio kući kao suvenir. Ostatak vremena su proveli u igri i druženju koje su im osmislili njihovi domaćini. Na kraju su posjetili OPG Pozojev vrčak na Okruglom Vrhu gdje im je domaćica ispričala o starim zanatima te iste pokazala u izradi: košaraštvo i izrada ograda za vrt od vrbinih šiba.Imali su priliku i vidjeti domaći vrt sa starim sortama voća, povrća i cvijeća.
Puni pozitivnih dojmova učenici i učitelji vratili su se u Varaždinske Toplice u poslijepodnevnim satima.

Tekst i fotografije: Melita Arzon

objavio: Igor Derdić   datum: 31. 5. 2023.