Polaznici Područnog odjela Glazbene škole Varaždin svojim su izvedbama oduševili učenike razredne nastave

Već četiri godine u topličkoj školi radi Područni odjel Glazbene škole Varaždin te provodi Nastavni plan i program za osnovnu glazbenu školu za instrumente: klavir, tambure, violina, saksofon, gitara i harmonika.

U utorak, 6.lipnja 2023. u sportskoj dvorani topličke škole polaznici Glazbene škole predstavili su se svojim izvedbama učenicima prvih, drugih i trećih razreda. Osim što su pokazali umijeće sviranja, ujedno su predstavili sebe i svoje instrumente te zasigurno neke učenike motivirali za upis u Glazbenu školu.

Glazbenu su školu predstavljali Ema Kladić i Hana Ratković na klaviru, Nikola Hlebec i Zrinka Sakač na tamburama, Ines Belić i Mia Majcen na violini, Noel Novotni i Leon Weinberger na saksofonu, Samanta Vudrag na harmonici i Antonio Angelo Pellegrini na gitari. Njih su pripremili  Karmen Antunović, mag. mus. harmonike, Ninoslav Plantak, prof.gitare, Miodrag Paravinja, prof. tambure, Tanja da Silva, mag. mus. violine i Ana Pavlina Kopjar, prof. mentor klavira.

Čestitamo svim učenicima i njihovim profesorima te im želimo još mnogo uspješnih produkcija.

Tekst: Sanja Habek

Fotografije: Domagoj Španić

objavio: Igor Derdić   datum: 7. 6. 2023.