Toplička škola odabrana je za snimanje promotivnog videa u okviru promocije projekta Školske sheme

U petak, 16. lipnja 2023. učenici 4.a i 4.b topličke škole sudjelovali su u snimanju promotivnog videomaterijala u okviru mjere Promocija Školske sheme koju provodi Ministarstvo poljoprivrede. Budući da je škola tijekom dosadašnjeg sudjelovanja u Školskoj shemi pokazala zavidnu razinu angažmana, odabrana je za realizaciju snimanja videomaterijala koji će biti objavljen na mrežnim stranicama Ministarstva poljoprivrede.

Učenici 4.a razreda sudjelovali su u dijelu priloga o provedbi pratećih obrazovnih mjera, a koji se odnosi na aktivnost Školski vrt. Najprije su kod Pčelinjeg vrta – puža sadili sadnice cvijeta gazanije te su prikupljali pokošeno sijeno. Učenica Laura Medvedec predstavila je Pčelinji  vrt i  važnost pčela za biljke i voćke u dvorištu naše škole, a učenica Elena Huzjak predstavila je biljke koje su posađene u našem pužu kako bi privukle pčele. Učenik Nikola Hlebec ukazao je na iskoristivost pokošene trave i ostalih ostataka bilja za kompost koji se kasnije iskoristi ponovno u školskom vrtu. Učenici su sijali začinsko bilje u plasteniku, a učenica Ema  Kladić predstavila je začinsko bilje koje će kuharice najesen iskoristiti prilikom pripreme školskih obroka.

Učenici 4.b razreda sudjelovali su u dijelu priloga o mjeri Distribucija i isporuka proizvoda učenicima. Preuzeli su jabuke u školskoj kuhinji te ih kušali. Učenica Ida Novak govorila je o važnosti zdrave prehrane, osobito voća koje učenici naše škole dobivaju svakog tjedna u školi.

Ravnateljica škole Goranka Štefanić istaknula je kako je škola u projektu Školske sheme od 2013. godine zbog omogućavanja kvalitetnijeg doručka za učenike. Škola dobije dva besplatna obroka (mlijeko, voće, povrće) tjedno zbog uključenosti u projekt. U školi se provode različite aktivnosti poput posjeta OPG-u, rada u školskom vrtu i voćnjaku, kušanja voća te raspodijele voća, povrća i mlijeka.

Također, ravnateljica je izrazila zadovoljstvo mogućnošću sudjelovanja škole u unaprjeđenju programa i promociji Školske sheme.

Tekst: Mirela Glavnik i Sanja Habek

Fotografije: Natalija Bešenić

objavio: Igor Derdić   datum: 20. 6. 2023.