UZ DAN UČITELJA

Ovogodišnji Svjetski dan učitelja zaposlenici naše škole obilježili su upoznajući kulturne i prirodne znamenitosti zapadnog dijela Varaždinske županije.

Sadržaj  obilježavanja uključio je upoznavanje malih mjesta u kojima se nalaze velika djela umjetnosti i kulture. Jedno od takvih je Lepoglavska Purga u kojoj se nalazi kapela sv. Jurja čija je unutrašnjost sva oslikana djelima bezvremene ljepote. Oslik je iz 18. stoljeća, a djelo je glasovitog baroknog slikara Ivana Krstitelja Rangera.

Nakon Lepoglavske Purge zaposlenici su obišli  jedini sačuvani fosilni vulkan u Hrvatskoj – Gaveznicu, mjesto  poznato i po nalazištu ahata, poludragog kamena. Na kraju je uslijedio razgled  župne crkve  Bezgrešnog začeća BDM i glasovitog pavlinskog samostana u Lepoglavi. O bogatoj kulturnoj baštini i ulozi Pavlina u razvoju obrazovanja, učiteljima je govorio mjesni župnik Nenad Piskač.

Ovaj sadržajan i edukativan program osmišljen je u suradnji s uglednom turističkom agencijom Jakopić travel iz Čakovca.

Autor teksta i fotografija: Drago Ilić

objavio: Igor Derdić   datum: 16. 10. 2023.