Različitim aktivnostima i prigodnim programom toplički učenici i učitelji iskazali su zahvalnosti za plodove zemlje

U jesen dozrijevaju plodovi zemlje koji su nam potrebni za život. Zahvalnost na darovima prirode osobito iskazujemo tijekom listopada. Učenici i učitelji naše škole učinili su to 20. listopada kada obilježavamo Dan jabuka.

Jabuka, kraljica voća, bogata je vitaminima i mineralima i jede se u svako doba dana. Učenici viših razreda zajedno su sa svojim obiteljima stavljali jabuke u slasne štrukle, pite i kolače.  Pripremali su klipiće i buhtle. Likovnim, pisanim i kreativnim radovima od 16. do 20. listopada obilježili smo i Tjedan školskog doručka otkrivajući, učeći i stvarajući nove zdrave obroke za doručak. Zajedno smo sa župnikom Sinišom Dudašekom molitvom i blagoslovom zahvalili Bogu, ljudima i našim obiteljima. „Roditelji, bake i djedovi tijekom godine radili su u vrtovima, poljima, voćnjacima i vinogradima kako bi sada mogli uživati u svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima. Zahvalni smo svima čije su vrijedne ruke ispekle ove krušne proizvode i kolače“, istaknula je ravnateljica škole Goranka Štefanić te pozvala prvašiće da svojom točkom otvore program.

Razveselili su nas učenici drugog i četvrtog razreda pjesmom i prigodnim recitacijama, a njih su za nastup pripremile časna Bonita Kontent i učiteljica Bisreka Bešenić. Vjeroučiteljica Ivančica Svetec i učiteljica Likovne kulture Viktorija Balog zaslužne su za uređenje hola škole gdje se održala svečanost.

Ravnateljica je na kraju  svečanog programa pozvala sve učenike da sa svojim razrednicima i ostalim učiteljima blaguju štrukle od jabuka i jabuke.

Dan zahvalnosti za plodove zemlje također je obilježen i u Područnoj školi Petkovec.

Tekst: Ivančica Svetec, Sanja Habek

Fotografije: Ivančica Svetec, Sanja Habek i Marko Nofta

objavio: Igor Derdić   datum: 21. 10. 2023.